Producenci

Profesjonalna sztaluga malarska - podpowiadamy, jaką wybrać!

Jesteś początkującym malarzem? A może malujesz już od lat? Niezależnie od stopnia zaawansowania, na pewno wiesz, jak ważna w Twojej pracy jest odpowiednia, profesjonalna sztaluga malarska. Na co zwracać uwagę przy jej wyborze? Dowiesz się w naszym dzisiejszym poradniku!

Profesjonalna sztaluga malarska - jakie są jej funkcje?

Sztaluga to niezastąpiony element wyposażenia każdego malarza. Jakie są jej główne funkcje? Przede wszystkim dzięki niej ułatwisz sobie pracę. Odpowiednie ustawienie podobrazia na sztaludze zapewnia prawidłowy kąt widzenia. Dzięki temu Twoja praca będzie miała zachowane właściwe proporcje. Co równie istotne, dzięki sztaludze malarskiej oszczędzasz swoje zdrowie. Profesjonalne modele zapewnią Ci możliwość dowolnej regulacji, dzięki czemu zachowasz przy malowaniu odpowiednią postawę. To jednak nie wszystko. Sztaluga to gwarancja stabilności obrazu. Nie musisz przytrzymywać go w trakcie tworzenia, co jest szczególnie istotne, zwłaszcza kiedy pracujesz w plenerze. Wiele profesjonalnych sztalug malarskich świetnie nadaje się do celów wystawowych. Zastanawiasz się, jaki egzemplarz wybrać?

Dostosowana do Twoich potrzeb i preferencji

Profesjonalna sztaluga malarska powinna stanowić przydatne narzędzie w Twojej pracy. Co za tym idzie, w dużej mierze od Ciebie będzie zależało, jaki model wybierzesz. Ważne, aby odpowiadała Twoim potrzebom i preferencjom. Przede wszystkim zwróć uwagę na wymiary sztalugi. Istotna jest także możliwość regulacji wysokości oraz kąta nachylenia podobrazia. Przydatna może okazać się także dodatkowa półka na akcesoria malarskie. Jeśli wystawiasz swoje obrazy, warto także zwrócić uwagę na estetykę wykonania sztalugi i wybrać taką, która w żaden sposób nie zakłóci odbioru Twojej pracy.

Dobra jakość wykonania

Kupując profesjonalną sztalugę malarską, koniecznie zwróć uwagę na jej solidne wykonanie. Użyte do jej stworzenia drewno powinno być odpowiednio zaimpregnowane, odporne i trwałe. Jeśli jesteś hobbystą lub początkującym artystą nie musisz oczywiście wydawać ogromnej sumy pieniędzy na swoją pierwszą sztalugę. Pamiętaj jednak, że im lepszy model wybierzesz, tym bardziej komfortowo będzie przebiegać Twoja praca. Dobra stabilność sztalugi powinna być dla Ciebie kluczowa. Warto zwrócić także uwagę na detale, takie jak łączenia desek, śruby oraz przemyślaną konstrukcję. Prawidłowo wykonana sztaluga powinna posłużyć Ci przez wiele lat. Z tego względu nie należy na niej zanadto oszczędzać i najlepiej zakupić ją w sklepie dla profesjonalnych malarzy. Na rynku znajdziesz wiele ofert w zaskakująco korzystnych cenach. Pamiętaj jednak, że często może się okazać, że bardzo tania sztaluga ulegnie zniszczeniu po paru użyciach albo nie zapewni Ci odpowiedniej stabilności.

Stołowa, studyjna czy plenerowa - jaką profesjonalną sztalugę malarską wybrać?

Na rynku znajdziesz przede wszystkim trzy typy sztalug profesjonalnych. Stołowe, jak sama nazwa wskazuje, mają swoje zastosowanie, kiedy malarz wykonuje swoją pracę siedząc przy stole. Ten typ sztalugi nadaje się do tworzenia obrazów

o niewielkich i średnich wymiarach. Największą popularnością cieszą się modele studyjne. Taką sztalugę malarską powinien mieć w swoim warsztacie każdy profesjonalny i mniej zaawansowany malarz. Przy jej pomocy o wiele wygodniej tworzy się wszelkie prace większego formatu. Z kolei sztalugi plenerowe zostały stworzone dla wszystkich malarzy pracujących w terenie. Mają one z reguły bardzo mocną konstrukcję, która gwarantuje znakomitą stabilność. Który typ sztalugi będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Wszystko jest kwestią Twojej specyfiki pracy. Musisz samodzielnie określić, jakiej sztalugi potrzebujesz, aby doskonale spełniała ona swoje zadanie.

Skąd się bierze rozbieżność cen sztalug malarskich?

Ceny sztalug wahają się między sobą od kilkudziesięciu do nawet ponad tysiąca złotych. Skąd bierze się tak duża rozbieżność? Na cenę sztalugi wpływ ma przede wszystkim drewno, z jakiego została wykonana i jej jakość. Z reguły droższe modele zapewniają o wiele lepszą stabilizację, są bardziej estetyczne i cechują się dużą trwałością. Należy jednak pamiętać, że sztaluga to przede wszystkim narzędzie pracy. Nie musi być najdroższa, aby doskonale spełniać swoje zadanie. Wybierz model, który spełni Twoje wszystkie potrzeby, jednocześnie nie nadwyrężając zanadto Twojego budżetu. 

 

Jaka profesjonalna sztaluga malarska będzie najodpowiedniejsza dla Ciebie? Tak naprawdę to zależy od wielu czynników. Weź pod uwagę swój stopień zaawansowania, specyfikę pracy, a przede wszystkim własne preferencje. Sztaluga ma Ci skutecznie ułatwiać pracę nad obrazami. Zawsze jednak stawiaj na wysoką jakość i narzędzia oraz akcesoria, które posłużą Ci przez długi czas. Serdecznie zapraszamy Cię do odwiedzenia naszego sklepu. Znajdziesz u nas szeroki wybór sztalug malarskich stołowych, studyjnych oraz plenerowych. Dostosowaliśmy nasz asortyment do potrzeb profesjonalistów, jednak nawet amatorzy i hobbyści znajdą u nas coś odpowiedniego dla siebie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl